«Якщо ви застрягли в планшеті / телефоні – і так кожен день, не чекайте, що мозок вам подякує. Зараз люди спілкуються тільки через Фейсбук та інші соцмережі. Це не правильно. Ми створені для того, щоб жити в групі, а не в ізоляції», – так вважає Влад Сіуреа, який більше 50 років працює нейрохірургом! 

 

Нейрохірург – про те, як жити розумним людям

Мозок страждає, коли ви погано поснідали (або зовсім не встигли), коли ви їдете в машині і одночасно розмовляєте по телефону, коли ви курите, п’єте і постійно перебуваєте стресових ситуаціях.... Ми постійно його напружуємо, але натомість не даємо йому нічого.

 

«Мозку потрібна здорова, нежирна їжа. Але не відмовляйтеся від солодкого – дозволяйте собі хоча б мед. Мозку подобається шоколад, йому потрібна вода, але найбільше він любить посмішку», – каже Влад Сіуреа, який більше 50 років працює нейрохірургом.

Професор і досвідчений лікар вже 10 років є директором лікарні швидкої допомоги Bagdasar-Arseni, Румунія. Нейрохірург виконав майже 23,000 операцій на мозку. Найменшому його пацієнту було всього два дні. Він як ніхто знає, що мозок захворює саме через нас самих. І мало хто знає, як його захистити і посилити.


Перші кроки для здорового мозку дуже прості і доступні кожному. 

Для цього рано встаючи, робіть хоча б елементарну зарядку, пийте дві склянки води кімнатної температури.

«Вранці нам потрібно прокидатися якомога раніше, відкривати вікна і вдихати свіже повітря. І не забувайте про дві склянки води. Перший запустить роботу всього шлунково-кишкового тракту. Другий стакан корисний, тому що приводить в рух весь «локомотив». Простіше кажучи, допомагає нам прокинутися », – каже нейрохірург.

 

Під час сну мозок не спить, він старанно працює, щоб підтримувати внутрішні органи. Але він робить ще дещо важливе. Якщо людина засинає з важким для нього питанням в голові і не знає, як його вирішити, на наступний ранок у нього буде відповідь. «На наступний день ви знайдете рішення. Отже, мозок встановив зв’язок між думкою, судженням, пам’яттю, а вранці – подасть ідею. Тому забудьте про безсонні ночі», – сказав професор. 

Мозок не любить жир, тютюн і алкоголь, але любить чорний шоколад.

Сигарети роблять такий ж негативний вплив на мозок, як і на серце.

Ваш сніданок повинен бути тихим і спокійним. Не снідайте в поспіху або в дорозі. «Снідати потрібно в спокійній обстановці, насолоджуючись кожним шматочком. Ніякого занепокоєння, шуму, проблем і «перекурів». Чим більше розслаблюючим він буде, тим приємніше вам самим. Вранці вам потрібна енергія і мікроелементи, які допоможуть організму ефективно виконувати свої функції протягом всього дня. Це дуже важливо!»– підкреслює Влад Сіуреа.

Мозок не любить жир і м’ясо. Нейрохірург також говорить, що якщо вже їсте м’ясо, то не економте на ньому – купуйте те, що корисніше. «Так, мозку м’ясо не приносить ніякої користі, але в невеликих кількостях м’ясо допомагає тілу. Найкраще низькокалорійне м’ясо. Індичка і риба – найкорисніше, що може бути. Мозок не любить жир, не любить сіль. Один-два рази на рік на свята можна. Але не потрібно захоплюватися такою їжею», – говорить доктор. А як щодо солодощів? Не всі вони корисні, особливо, якщо в них багато цукру. «Темний натуральний шоколад, гаряче натуральне какао, мед – це те, що найбільше подобається вашому мозку, – пояснює нейрохірург.

Обід повинен бути збалансованим. Ви не повинні забивати шлунок – знайте міру. Більш того, віддавайте перевагу звичайній воді, а не сокам.

 

Кращий друг мозку – це усмішка!

Доктор каже, що найкращий друг мозку – це звичайна, доступна всім людям посмішка. Тому дуже важливо вміти вчасно піти від печалі, монотонності і вміти радіти дрібницям.

Пам’ять необхідно тренувати.

Забудькуватість проявляється не тільки в дорослому, а й досить молодому віці. Щоб запобігти хворобі Альцгеймера, ви повинні тренувати пам’ять.

 

Тренувати мозок, спілкуватися, бути відкритими – все це дуже важливо.

Гуляйте, подорожуйте, дізнавайтеся нове, дивіться фільми і серіали, які не тільки цікаві, але й можуть чогось вас навчити, вирішуйте кросворди і головоломки.

Рух також важливий для мозку. Якщо ми рухаємося, ми існуємо.

Багато хто забув, що таке музика і як нею насолоджуватися і, що ще гірше, вони не хочуть танцювати. Танець, як доведено, запобігає раніше розвитку хвороби Альцгеймера.

Хороший нічний сон повинен тривати не менше шести годин. Він очищає мозок від сміття.

Лягайте спати о 22:00, вимикайте телевізор і комп’ютер за годину або навіть два до сну. Замість цього прочитайте книгу. Вона налаштує вас на хороший відпочинок.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ви відчуєте неймовірні зміни!

 

 

За матеріалами lifter.com.ua